Морально-етичне виховання дітей в сім’ї,
виховання сімейних цінностей у навчальному закладі
1 квітня 2016 р. у Тошківському НВК «ЗНЗ-ДНЗ» було проведено обласний семінар з експериментальної роботи на тему «Морально-етичне виховання дітей в сім’ї, виховання сімейних цінностей у навчальному закладі».
На семінарі були присутні:
- Савонова Г.І. – керівник експериментальної роботи,
- Рачок О.Л. – методист кафедри педагогіки і психології ЛОІППО,
- Переяслова І.А. – заступник директора з наукової роботи Золотівської багатопрофільної гімназії,
- Шестерова Т.В. - заступник директора з наукової роботи Гірської багатопрофільної гімназії,
- Мартинова В.П. - методист кафедри управління ЛОІППО,
- Вчителі Тошківського НВК «ЗНЗ-ДНЗ».
Учасників семінару привітав директор Тошківського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» Черкасс В.М. та виступив з доповіддю на дану тему.
Савонова Г.І. виступила з доповіддю «Морально-етичне виховання дітей в сім’ї, виховання сімейних цінностей у навчальному закладі», в якій зупинилася на вихованні в учнів загальнолюдських цінностей у школі та сім’ї.
Дитинство – найсприятливіший час формування сімейних цінностей. Саме в цей період особистість найбільш відкрита впливам, а погляди і враження, отримані в дитинстві – глибокі і свідомі.
Діти, учителі, батьки стають активними учасниками в реалізації найважливіших завдань, спрямованих на відродження і зміцнення соціального інституту сім’ї, сімейних цінностей і традицій як основи основ нашого суспільства і держави.
Черкасс В.М., директор НВК, зауважив на нагальності даної проблеми у суспільстві та нашому семінарі. Він сказав, що без виховання етичної культури у школярів, без виховання у учнів поваги до сімейних цінностей, неможливо виховати патріота України.
У своєму виступі він розказав повчальний твір В.Я.Сухомлинського «Добре слово», головною метою якого є необхідність людини у доброму слові. Наголосив на необхідності удосконалювати свою духовність добрими словами, вчинками, адже все починається з добра.
Школа, яка за словами В.Я.Сухомлинського, є колискою народу, здійснюючи єдиний, неподільний навчально-виховний процес, і основою цього процесу мають стати перевірені багатовіковим досвідом духовні надбання українського народу, його мудрість, соціальний досвід у вихованні учнів.
Гості семінару відвідали шкільний музей Клубу міжнародної дружби «Червона гвоздика».
Обговорення даної проблеми учасниками семінару пройшло жваво і зацікавлено.
|